NANOARC'ın Enerji bölümü, elektromanyetik radyasyonla etkileşim biçimlerini uyarlamak için atomik kafes mühendisliği yoluyla benzersiz nanomalzemelerin tasarımına ve geliştirilmesine odaklanır.


TEKNOLOJİMİZ

Şeffaf olan ve elektrik enerjisi üretmek için görünür ve/veya görünmez ışık kullanan bir enerji teknolojisi geliştiriyoruz. Teknoloji, bir NANOARC tescilli süreci ile üretilen toksik olmayan, fotoaktif, atomik mimariye sahip kuantum malzemelerden oluşur. Bu, üretim enerji bütçesini azaltmak ve UV, görünür ve kızılötesi ışığa karşı iyi duyarlılığa sahip benzersiz mimariler elde etmek için yapılır. Bu, bulutlu ve düşük ışık koşullarında bile sürekli olarak üretilen güce sahip olduğunuz anlamına gelir. 


YARARLAR

Evinizin, kamp çadırınızın, okullarınızın, hastanelerinizin veya ticari binanızın pencerelerinin, görüş açısı engellenmeden enerji ürettiğini hayal edin. Bir elektrik kesintisinde veya doğal afette (deprem, kasırga vb.), sizi sıcak ve güvende tutmak, iletişim sistemlerinize güç sağlamak, gıda, ilaç ve hassas iş ürünlerinizi korumak için hala enerjiniz olacaktır. Akünün enerji kaynağı ön cam olduğu için elektrikli arabanızın sabit bir noktada şarj edilmesi gerekmediğini hayal edin. Bu teknoloji, yenilenebilir enerjiye konumdan bağımsız erişim sağlamak için mevcut ve gelecekteki platformlarınıza sorunsuz bir şekilde entegre olacaktır. 

Bu teknoloji, elektrik gücüne bağlı olmayan, konumdan bağımsız ve kişiselleştirilmiş bir kablosuz erişim deneyimi sunacak: İster canlı şehirlerde, ister dağlara tırmanıyor, isterse yoğun yağmur ormanlarında geziniyor olsunlar, TÜM kullanıcılara. Özellikle çağdaş dijital dünyamızda, enerji sürdürülebilirliğindeki ilerlememizi sınırlayan dizginler düşüyor. Fırsatlar sonsuz hale geliyor: seyahat, programlama, sağlık, iletişim ve hatta uzay yolculuğu için olsun. Elektrik prizleri coğrafi olarak farklılık gösterir ancak doğa bol, çok yönlü ve o kadar cömerttir ki, güneşin gökyüzünde özel bir kurulum merkezine ihtiyacı yoktur. Bu, kullanıcının ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir hale getirilen, bütçenize göre ayarlanabilen, ihtiyaç duyduğunuz noktada sizi karşılayan enerji teknolojisidir.